Debata "Jak zarobić na pomyśle" była wstępem do przedstawienia najlepszej w tym roku pięćdziesiątki innowacyjnych firm, wśród której znalazło się aż 18 rodzimych spółek. Paneliści postawili przed sobą zadanie odpowiedzi na podstawowe pytania dotyczące innowacji rynkowych i ich finansowania, a także ich szans na trafienie w oczekiwania konsumentów. Uczestnicy dyskusji rozmawiali m.in. o tym, jak projekty takie, jak nowosądecki MMC Brainville, mogą przyczynić się do rozwoju skupiających się na oczekiwaniach odbiorców startupów. Krzysztof Wnęk podkreślał, że bez wsparcia funduszy unijnych stworzenie parku technologicznego poza dużą aglomeracją byłoby praktycznie niemożliwe. Jednak dzięki funduszom w takich miastach jak choćby Nowy Sącz mogą powstać optymalne warunki do rozwoju nowych inwestycji – często niewielkich, ale zaprojektowanych dokładnie pod potrzeby konsumentów. Bez wsparcia instytucji pokroju MMC Brainville takie projekty mogłyby nie mieć szans na realizację. - Nie wolno oczywiście zapominać, że park technologiczny i fundusze unijne to jedna strona medalu – mówił Krzysztof Wnęk. – Drugą stroną są ludzie tworzący projekt i współpracujący w ramach parku technologicznego. Do pełnego sukcesu potrzebne są wszystkie te czynniki – pomysł, dobre warunki rozwoju i pełne zaangażowanie ludzi. Wnioski z dyskusji są optymistyczne: w Polsce jest nie tylko coraz więcej miejsc sprzyjających rozwojowi nowych pomysłów biznesowych, ale też i samych dobrych jakościowo pomysłów, w które warto zainwestować i dla których warto inwestować w miejsca takie jak MMC Brainville. MMC Brainville zaangażował się w projekt Deloitte Technology Fast 50 nie tylko merytorycznie, ale również pomógł dotrzeć z informacją o rankingu do małych i średnich innowacyjnych technologicznie firm. Taka współpraca przyniosła oczekiwane efekty. - Mamy informację od Deloitte, że w tym roku liczba zgłoszeń polskich firm do rankingu się podwoiła – komentuje Krzysztof Wnęk. – Deloitte szuka firm technologicznych z potencjałem na rozwój, MMC Brainville współpracuje z szeregiem firm, dla których takie wyróżnienie może być kolejnym etapem w rozwoju. Dlatego mocno zachęcaliśmy firmy, aby zgłosiły swój udział w konkursie. MMC Brainville to innowacyjny park technologiczny budowany w Nowym Sączu. MMC Brainville to 12000 m2 powierzchni biurowej ze specjalistycznym zapleczem IT, ale także miejsce, gdzie każdy przedsiębiorca ma szansę otrzymać kompleksowe wsparcie działalności i rozwoju własnej firmy.
Szczegółowe informacje na temat MMC Brainville znajdują się na www.brainville.pl. Technology Fast 50 w Europie Środkowej – to coroczny ranking najszybciej rozwijających się firm technologicznie innowacyjnych organizowany przez firmę doradczą Deloitte. Celem rankingu jest identyfikacja oraz zwrócenie uwagi na najszybciej rozwijające się firmy technologicznie innowacyjne. Ranking organizowany jest niezależnie w kilkudziesięciu krajach świata, w tym w regionie Europy Środkowej obejmującym firmy z Polski, Czech, Węgier, Łotwy, Estonii, Słowacji, Bułgarii, Rumunii, Serbii, Chorwacji, Słowenii, Bośni i Hercegowiny oraz Litwy. Polska przez ostatnie siedem lat z rzędu znajdowała się na podium rankingu w regionie Europy Środkowej. W tym roku nasz kraj był również najliczniej reprezentowany w zestawieniu – w 50-tce firm znalazło się aż 18 rodzimych spółek. Zwycięzcy konkursu regionalnego automatycznie nominowani są do konkursu ogólnoeuropejskiego – "Technology Fast 500 EMEA".
Link do strony artykułu: https://czta.wirtualnemedia.pl/centrum-prasowe/artykul/park-technologiczny-it-mmc-brainville-z-nowego-sacza-obecny-w-dyskusjach-przedstawicieli-europejskich